Emri:
Email:
Message:

Make this guestbook ad-free
2:01pm 07-30-2015
fatimja
Eslam alkym ekom ni pytje Kur po faln po hbitna shum
9:12pm 07-22-2015
eliza
Selamunalejkum jam ni moter jam e martune me fmije buri im esht me depression ka konsumu frog edhe alkohol ellhamdurillah deshti allahu e ja ndalova konsomimet edhe qe u kan shum shtir deshti allahu mi letoj gith kito tasht jam tu munu me nzer pej depresionit me ndhimen e allahit po shum shum stir e kam fmijt i kam shum te vegel edhe ky kur te smuhet mer thika um kerznon qe 6vite e duroj me ket smuj po tash jam lodh shum kejt petgetsin un e kam si me punu fmijen vjerit ni te smut me te meta kejt bur e gru un nuk po duh mu anku po ni sgithje fetare qe allahu inshalla nuk me idhnohet qe po lypi ni kshil se edi qe veq allahu ma di zemren e njetin nashta shkrujta shum por para se mundah e mos murit fmija pa bab dehe aj moj mi perjetu ritjen e fmijve po lypi kshil sipas islamit ma bani halal allahu ju sperbleft ket dhe ne ahiret
9:30pm 07-16-2015
pytje
Es selamu alejkum hoxh inderuar aben ni pytje nese ne trup rjell gjak dhe qelb amundem me shku me fal bajramin ne kemb ekam ni var es selamu alejkum
12:40pm 07-16-2015
bleona
aben sonte me flejt te nana ne naten emadhe te bajramit
12:33pm 07-16-2015
STAFI: Radio-Islam
Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu
Paqja, Mëshira dhe begatitë e Allahut qofshin mbi
i nderuari Hoxhe Dr Bashkim Aliu Ef Fadil Sogojeva dhe Dr.Shefqet Krasniqi dhe te gjith hoxhallart Allahu xh.sh
ju shperbleft per kontributin e juaj qe gjat muajit Ramazan ne Radio Islam Prizren Allahu Xh.sh inshallah ju shperbleft AMIN
Vëllezër dhe motra të nderuar
Stafi Radio Islam nga Prizreni të gjithë besimtarëve të besimit Islam ua uron festën e Fitër Bajramit.
Lusim Allahun Fuqiplotë që ta pranoj agjërimin tonë, lutjet tona, namazin tonë, dhikrin tonë dhe ç’do vepër tonën të mirë që e bëmë për hirë të Allahut.
O Allah, ndihmoj muslimanët anë e kënd botës ku do që janë, ndihmoj në këtë ditë festive të sëmurit tanë, robërit dhe të gjithë ata të cilët janë në luftë nga zullumqarët.
O Allah, Ty të kemi besuar, Ty të jemi mbështetur dhe vetëm prej Teje presim miërsi në këtë botë dhe botën tjetër.
Allahu qoftë i kënaqur gjithmonë me muslimanët.
Ju urojmë një ditë sa më të mirë dhe sa më festive, Allahu ju dashtë, amin.
Me respekt stafi: www.radio-islam.de.tl Adminstratori Vellau i juaj Ebu Jetan
10:44pm 07-15-2015
selvinaze
eselam alejkum kam nje pytje per hoxhen jam ni moter muslimane nga zvicra I fali 5 koh namaz sa hehr qe fali namazin me kersasin eshnat qka don me than allhu ju sperbleft me xhenet eselam alejkum
10:43pm 07-15-2015
Motra nga zvicerra
Selam alekum e kam problem jam nje vajze qe para 10 vitesh nuk kam qen ne rrug te allahut por nje dite u fala ashtu sikur dija un ne darket tek po shikoja televizor nje dore e ngrohte me preku por mbrenda ne shtepi nuk kishte njeri ne fakt u tremba.vazhdova te falem cdo dit dhe shamine e kam vene por ato prekje prap jan prezent me shkulin floket me gacmojn.tani qe jan ne rrug te allhut e degjova nje hoxhe qe tha qe ai qe nuk ben rrokje ai esht hije e allahut diten e gjykimit.nuk e di nese e kam kuptuar mire erhamturillah qe allahu me ka zgjedhur .une kam menduar qe shejtant jan te lidhur ne mujin e ramazanit.allahu ju shpetbleft gjenet firdaus .
10:42pm 07-15-2015
Shkelzeni
Es selam alekum deshta tia bej hoxhes nje pyetje....... a lejohet te prehet dhija per korban?
9:19pm 07-15-2015
@aminna@Nga-Norway
selamu alekum eh kam nje pytje kur po bjen Bajram ne cillen dit flm per perxhje
6:18pm 07-15-2015
hamdi
sa krime kane bere krytaret mbi njerezit ne lufterat e kryqzatave
6:02pm 07-15-2015
valy
Selamu alejkum Hoxhe un ne ramazanin e vitit kalur kam agjeru kret ramazanin por un pa dije kam agjeru edhe diten e bajramit gje qe nuk e kam dit si spjegohet kjo
5:59pm 07-15-2015
gjon salihaj
UNE KAM QEN MUSLIMAN DHE KAM STUDIJU MBI HISTORIN E ISLAMIT DHE SHUM SHPEJT E KAM KUPTU QE ISLAMI ESHTE NJE RRUGE E DEVIJUAR E SATANES PRANDAJ E KAM BRAKTISUR NJE NDER FAKTET QE E KAM BRAKTIS ESHTE QE NE KURAN JAN 109 VERSE QE BEJNE THIRJE PER LUFTE KUNDRA TE PAFEVE ( KRISHTERET JAHUDITET BUDISTET ETJ ETJ ) NDERSA NE KURAN ESHTE E SHKRUAR NESE NJE MUSLIMAN E BRAKTIS ISLAMIN ATIJ DUHET TI PREHET KOKA DHE KAM MENDUAR QFARE FEJE ESHTE KJO QE TE IMPONON TE MBETESH NE TE?? PASTAJ KAM STUDIJU SHUM MBI JETEN E KRIMINELIT PEDOFIL NGA SHKRETIRAT E ARABISE AI KA QEN VETEM NJE MASHTRUS E PEDOFIL PRANDAJ JU BEJ THIRJE BRAKTISNE KET RRUGE SATANIKE SEPSE ISLAMI NUK ESHTE FE POR VETEM SEKT... gjon salihaj
5:24pm 07-15-2015
feti
A mundet me qenw bajram te shtunen
7:20pm 07-14-2015
Lirie
Kam diite pa agjeru mga ramazani si te veproj me ditet e shevalit
7:14pm 07-14-2015
Vellau
Pershendetje hoxh
selamu alejkum
Pyetja
Un jetoj ne diaspor dhe nuk punoj jam 50 vjeqar marr socilal qe jam i smuar.. por nje gje un grumbulloj ca para per te shkur ne kosov pushim 1 her ne vit prsh 5mij ero a me duhet te jap perqindjen
Messages: 1 until 15 of 317.
Number of pages: 22
[1] 2 3 4 5 6 7Older