Message:

Remove ads from this guestbook - starting at just €2,50
8:33am 10-30-2018
Omer
Selam alejkum ve rahmetullahi hoxh i nderuar desht me ni pytje kam nji hall djali l u feju para tre muje e tash pra dy jave la eendos me lon per shkak mos pajtimit mes di trive po peoblemi esht se po lypin dam shperblim skajn niqah as me hoxh e as me ligj ju lutem ni kshill teshat ja kena dhon edhe cka i kam ci une sja kerkojm ju lutem ni kshill sma shpejt se jena nproblem me ta
8:31am 10-30-2018
Omer
Selam alejkum ve rahmetullahi hoxh i nderuar desht me ni pytje kam nji hall djali l u feju para tre muje e tash pra dy jave la eendos me lon per shkak mos pajtimit mes di trive po peoblemi esht se po lypin dam shperblim skajn niqah as me hoxh e as me ligj ju lutem ni kshill teshat ja kena dhon edhe cka i kam cu une sja kerkojm ju lutem ni kshill sama shpejt se jena nproblem me ta kena hak ajo ju lutem flm
1:37am 03-16-2018
Radio TV islam PRIZR
Vellezer e Motra ju bejm me dije se tash kemi hapur edhe Tv islam PRIZREN tash e gjindemi ne platformat shqiptare keshtu qe kemi hao tv kanalin per te shikur kanalin ton ju duhet te keni smart tv samsung aty jemi 24 ore LIVE ne tv per gjdo info na kontaktoni ne FB tv islam Prizren
11:14pm 02-20-2018
Radio islam PRIZREN
Selamu alejkum Vellezer e motra tash e tutje ku mund ti parashtroni hoxhes pyetje ketu ose ne FB
7:09am 05-14-2017
medina
As selam alejum ekam ni pitje per ty une falna 5 vakt dhe jam ne bules si kam punt kur qysh vec probleme me bur po pin raki po shkon neper diskoteka nuk di cka me bo meto dhe pom przen pi shpis qe 2 vjet kshtu vec prbleme ma bon halla per kit putje selam alejum
7:02pm 05-10-2017
*ALLMA=*
MIR DITA EDHE MIR MBREMA GJITHVE NE CHAT QA JEM
KAM DESHIREN ME BA NJE PYTJE KUR ESHTE NATA E RAMAZANIT JU FALEMINDEROJ NESE ME TREGONI
4:27pm 01-26-2017
vellau nga usa
Pyetja:

Si është dispozita e Sheriatit që të vdekurit e muslimanëve të varrosen këtu në vendet e Perëndimit gjegjësisht në varrezat e të krishterëve pasiqë varrimi në varrezat e muslimanëve kushton shumë shtrenjtë d.t.th. jashta normales saqë dallimi është 1000 e më tepër dollarë. Pra, në këtë rast, a na lejohet që varrimin ta bëjmë në varret e të krishterëve apo obligohemi që varrimin ta bëjmë në varret e muslimanëve pa marrë parasysh shpenzimet e shumëfishta?
5:51pm 01-05-2017
Vellau
Selamu Alejkum
Pyetja Ka ndrru jet agja i im para disa vitesh por un skam qen ne vorrim dhe as ne kosov tani e kam menden te gjkoj dua te shkoj te vizitoj varrin si te veproj tek varri dhe a e din i vdekuri qe un kam viziti varrin
6:30pm 12-29-2016
Muslimanja
Selamu Alejkum hoxhe i nderur dhe stafi i rd islam prizren qka te bejm me keta krishter qe na kan mbush me kartolina dhe dhurata per vitin e ri ne nuke u a kthym thurat dhe kartelat mbrapa tash ta jan hidhru qe qka kem qe nuk u uram mbrapa po ndihemi shum keq po thojm qka ju muslimat jeni keshtu nuk keni respekt tek ne ne halla jemi
3:25pm 12-10-2016
Es Selam Alekjum
Jam ne mergim po kam qef me me fal namzin si kosoov ju lutem me tregoni se namzi kur pe Falet ktu edhe kisha po ban ju lutem me tregoni
2:33pm 12-06-2016
Muslimai
selamu alejkum hoxhe i nderur dr bashkim aliu dhe stafi rd islam prizren lamnje Pyetje:
Mbasiqe dijet jemi ne prag te festave krishtlindjeve dhe vitit te ri dhe tani kan fillu qe krishterrt te dergojn kartolina me post dhe hudhin kojshia tek dyrte dhe na urojn festat na dytyrojm qe edhe ne te jav urojm festat si te veprokm ne ate ju shkuajm mbrapa apo si te veprojm sepse tani nese nuk u a kthem na konsederijn qe jemi hidhrur me kojshi
5:25pm 12-04-2016
Sweden
Pyetja: Selam alejkum! Desha t’ju bëj pyetjen se a lejohet betimi i rrejshëm në një rast rreziku, fshehjeje turpi apo në diçka tjetër të ngjashme.
5:15pm 12-04-2016
Motra
Selamu Alejkum Pyetja Cili ës htë themeli i Islamit?
10:27am 12-02-2016
Vellau nga USA
Pyetja:

Si është dispozita e Sheriatit që të vdekurit e muslimanëve të varrosen këtu në vendet e Perëndimit gjegjësisht në varrezat e të krishterëve pasiqë varrimi në varrezat e muslimanëve kushton shumë shtrenjtë d.t.th. jashta normales saqë dallimi është 1000 e më tepër dollarë. Pra, në këtë rast, a na lejohet që varrimin ta bëjmë në varret e të krishterëve apo obligohemi që varrimin ta bëjmë në varret e muslimanëve pa marrë parasysh shpenzimet e shumëfishta?
7:20pm 12-01-2016
agim
Pyetja: Pytje: 1.p.sh namazi i drekes falet ora 12 por nese e fali ma von pa hy koha e namazit tjeter a duhet te falen edhe syneti apo vetem farzi.
2. sabahu,akshami dhe jacia namaze qe duhet lexuar me ze ne dy rekatet e para kur te falem vetem a duhet me zë apo pa zë. Faleminderit
Messages: 1 until 15 of 451.
Number of pages: 31
[1] 2 3 4 5 6 7Older